مشاوره مالیاتی مشهد

مشاوره مالیاتی مشهد یکی از مهمترین خدمات شرکت پیشرو حساب عصر پویا به عنوان تیم تخصصی ارائه دهنده خدمات مالیاتی در مشهد است. تمام فعالیت ها و کسب و کارهای ملزم به پرداخت مالیات، در بسیاری از موارد بدلیل کمبود آگاهی در امور مالیاتی خطاهای جبران ناپذیری را انجام می دهند، که منجر به هدر رفت درآمد هایشان از طریق پرداخت جرایم هنگفت مالیاتی می شود. با در نظر داشتن این مسائل روشن خواهد شد که تمامی صاحبین کسب و کارها نیاز به وجود تیمی حرفه ای در خصوص مسائل مربوط به مشاوره مالیاتی را روز به روز بیشتر احساس می کنند. شرکت پیشرو حساب عصر پویا با در اختیار داشتن متخصصین این حوزه تلاش خواهد کرد تا با ارائه بهترین مشاوره های مالی و مالیاتی به صاحبان مشاغل در پرداخت مالیات ها به آنها یاری رساند. 

[ مطالعه بیشتر: آشنایی با خدمات شرکت حسابداری در مشهد ]

مقدمه

پیچیدگی در قوانین مالیاتی از اصلی­ ترین دلایل سردرگمی مدیران و صاحبان مشاغل در تمامی زمینه ها است و آنها را در این امور با مشکلات زیادی رو به رو کرده است. به عهده گرفتن امور مالیاتی بدون داشتن تخصص کافی در این زمینه می تواند مشکلات عدیده ای را پدید آورد. صاحب نظران در این زمینه پیشنهاد می کنند که در امر مهم مالیات از متخصصین کمک بگیرید زیرا مالیات علمی پیچیده، متشکل از قوانین، ماده و تبصره هایی است که بالاجبار نیازمند تخصص و آگاهی یک مشاور مالیاتی دارد. در واقع قوانین مالیاتی دنیای پیچیده ای را در بر می گیرد که تنها از طریق یادگیری چند ماده و تبصره قادر به حل آنها نخواهید بود.

[ مطالعه بیشتر: خدمات حسابداری آنلاین پیشرو حساب چیست ؟ ]

مشاور مالیاتی فردی است تحصیل کرده و با تجربه در زمینه های مجزا -دو حوزه حسابداری و مالیاتی- که متخصص این حوزه تسلط کافی را هم در بخش قوانین مالیاتی مستقیم و هم آیین نامه ها و بخشنامه های این زمینه را داراست و از تجربه عملی خود نیز یاری می گیرد. تمام شرکت ها با استفاده روش هایی مانند استخدام حسابدار، مشاوره مالیاتی مشهد آنلاین و یا برون سپاری امور مالیاتی به شرکت های مذکور، در صدد رفع موانع خود در امور مالیاتی هستند که هر یک از این روش ها مزایا و معایبی را به دنبال خواهند داشت.

نمایشگر ویدیو
 
 
00:00
 
03:35
 
 

 

تعریف مشاوره مالیاتی مشهد

مشاوره مالیاتی در مشهد خدمتی ویژه است که شرکت پیشرو حساب عصر پویا برای تمامی مشاغل و مدیران ارائه می کند. در زمینه مشاوره مالیاتی سعی ما بر همکاری با شماست. در این فرایند ما به شما در شناخت دقیق تر از قوانین مالیاتی کمک خواهیم کرد و شما را در رسیدگی به امور مالیاتی کسب و کارتان یاری خواهیم رساند.

انواع روش های مشاوره مالیاتی مشهد

در این بخش به بررسی انواع خدمات مرتبط با مشاوره مالیاتی مشهد که از سوی شرکت پیشرو حساب ارائه می شود، اشاره خواهیم کرد.

مشاوره مالیاتی به صورت حضوری در محل

ارائه مشاوره مالیاتی حضوری در محل

یکی از روش های کارشناسان مالیاتی شرکت پیشرو حساب عصر پویا آمدن به محل کسب و کار شما و اقدام به تحلیل فرایند پرونده های مالیاتی شما تا کنون است و بعد از آن تهیه و تنظیم برنامه ای برای پیشبرد مسائل مالیاتی است. در این نوع از مشاوره مالیاتی مشهد امکان آموزش و پیش برد اهداف به صورت مستمر نیز وجود خواهد داشت. بدیهی است که در این روش هزینه مشاوره مالیاتی تر است اما با انتخاب این روش می توان از خسارت های بیشماری پیشگیری کرد. پیشنهاد ما برای حل مسائل سنگین مالیاتی انتخاب این روش و استفاده از تخصص و تجربه تیم ماست. یکی دیگر از مزایای این روش رابطه دو سویه و طولانی مدت مشاورین با شرکت ها می باشد که به جلب اعتماد و رابطه ای حرفه ای تر می انجامد.

مشاوره مالیاتی اختصاصی مدیریت

در بعضی موارد مدیران شرکت ها و صاحبان مشاغل قصد آن دارند تا از روند و عملکرد مشاور مالیاتی خود به طور دقیق مطلع شوند و ما با بهترین متخصصین در این زمینه که در تیم خود

 داریم به کمک آنها خواهیم آمد و با تجربه و تخصص خود برنامه دقیق مالیاتی را برای متقاضیان روشن خواهیم کرد.

مشاوره مالیاتی به صورت تلفنی 

مشاوره مالیاتی تلفنی | پیشرو حساب

یکی دیگر از روش های مشاوره مالیاتی مشهد به صورت تلفنی است که در برخی از موارد می تواند کارکرد مثبتی داشته و در حل مشکلات مالیاتی مفید واقع شود. اما در مورد های پیچیده و سنگین قطعا انتخاب این روش مناسب نمی باشد، مشاورین ما برای خدمت رسانی در این زمینه آمادگی دارند و در هر صورت بهترین مشاوره مالیاتی را برای شرایط و مشکلات شما را خواهند داشت. از اصلی ترین مزایا این روش هزینه پایین آن و حل مشکلات به ساده ترین حالت در کمترین زمان ممکن است و با اینکه در بیشتر مواقع چالش های پیش آمده برای شما در مورد قوانین و مقررات مالیاتی است اما باید خاطر نشان کنیم که این روش مناسب برای حل مسائل بزرگ مالیاتی نخواهد بود.

مشاوره مالیاتی آنلاین 

مشاوره مالیاتی آنلاین

مشاوره مالیاتی به صورت آنلاین روش مناسبی برای حل معضلات پیش آمده در بحث مالیات به حساب می آید که می شود در کمترین زمان و هزینه به انجام برسد، این روش مشابهات زیادی با مشاوره تلفنی دارد و ارتباط با مشاور مالیاتی در مشهد بسیار راحت و بیشتر خواهد بود. پیشنهاد ما برای شرکت های خارج از مشهد استفاده از این روش و بهره مندی از تجربه متخصصین ما در این زمینه است، تلاش ما این خواهد بود که به هر نحو بهترین مشاوره مالیاتی را ارائه دهیم. ما در شرکت پیشرو حساب عصر پویا در تمام شبکه های اجتماعی حضوری فعال دارد و در اسرع وقت پاسخگو شما خواهیم بود. 

[ مطالعه بیشتر: مشاوره مالیاتی آنلاین ]

انواع خدمات مشاوره مالیاتی مشهد

انواع خدمات مالیاتی شرکت پیشرو حساب

در ادامه به تعدادی از مهمترین مواردی که شرکت پیشرو حساب به عنوان یکی از شناخته شده ترین موسسه های مالیاتی در مشهد، تحت عنوان خدمت مشاوره مالیاتی در مشهد، ارائه می دهد، اشاره خواهیم کرد؛

 • مشاوره در زمینه پروسه خدمات حسابداری مالی و نشان دادن گزارشات مورد استفاده مدیریت.
 • مشاوره در جهت اصلاح برنامه های مالیاتی و رسیدن به خواسته مورد نظر کارفرما.
 • مشاوره در ارتباط با نگارش دفاتر قانونی.
 • مشاوره در تمامی امور گزارشات صورت معاملات و مالیات بر ارزش افزوده.
 • مشاوره برای کاهش مالیات ها و اطلاع سازی در خصوص معافیت های مالیاتی.
 • مشاوره تهیه و تنطیم درست و اصولی فهرست حقوق کارکنان و فرستادن مدارک مذکور برای سازمان های ذی ربط.

و بسیاری از موارد دیگر که تیم مشاوران شرکت پیشرو حساب عصر پویا آمادگی خدمت رسانی در آن موارد را دارد. 

[ مطالعه بیشتر: وظایف و خدمات موسسه های مالیاتی چیست؟ ]

نکات مهم در استخدام مشاوره مالیاتی 

نحوه استخدام مشاور مالیاتی در مشهد

هنگامی که به دنبال مشاوره مالیاتی مشهد هستید باید به نکاتی مهم توجه کنید. امروزه با گسترش فعالیت ها در فضای مجازی بسیاری از شرکت‌های حسابداری خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند. گستردگی ارائه خدمات آنلاین در این حوزه باعث شده است که انتخاب مشاوره مالیاتی مشکل شود. اما جای نگرانی نیست، پیشرو حساب با ارائه راهکارهایی که در ذیل به آنها اشاره می‌شود این مهم را برای شما آسان خواهد کرد. در وهله اول درباره سوابق و مشاوره های قبلی مشاور و یا مشاوران مالیاتی خود تحقیق کنید. تجربه نکته حائز اهمیتی است، پس تجربه کاری مشاور مالیاتی خود را در نظر بگیرید تا با کمک مشاوری با تجربه از پیچ و خم های امور مالی به راحتی عبور کنید.

همچنین مشاور مالیاتی را انتخاب کنید که علاوه بر مسائل مالی و حقوقی در زمینه برنامه ریزی مالی نیز تخصص داشته باشد. مشاوری با این دانش مسائل مالی شما را متناسب با وضعیت مالی موجود شما تنظیم خواهد کرد. در وهله آخر با مشاور خود راجع به مبلغ درخواستی و روش پرداخت صحبت کنید و در نظر داشته باشید که شیوه درخواست دستمزد مشاورین متفاوت است. ممکن است فردی به ازای هر ساعت کار مبلغی را درخواست کند و یا ممکن است درصدی از مالیات عودت داده شده را به عنوان حقوق از کارفرما درخواست کنند و یا درصدی از سهام شرکت را به عنوان دریافتی خود درخواست کنند. لذا بهتر است قبل از عقد قرارداد از روش و زمان مبلغ درخواستی مشاور خود مطلع شوید.

[ مطالعه بیشتر: ویژگی های یک مشاور مالیاتی چیست ؟ ]

زمینه های مشاوره مالیاتی در مشهد

طیف وسیعی از فعالیت ها مشمول مالیات می شوند که برای همه آن ها می توان از متخصصین مشاوره مالیاتی گرفت. به عنوان مثال شما در زمینه حل پرونده های دعاوی مالیاتی و جرایم مالیاتی می توانید از خدمات مشاوره مالیاتی مشهد استفاده نمایید همچنین با مشاوره مالیاتی می توانید از چگونگی شکایت نسبت به مالیات اعلام شده از سوی اداره مالیات و  دارایی مطلع شوید. مشاور مالیاتی همچنین می تواند یاری رسان شما در پلمپ دفاتر کل و روزنامه، بستن حساب ها، بررسی گزارشات مالی و مالیاتی و اخذ کد اقتصادی باشد.

اظهارنامه و گزارشات فصلی

تکمیل اظهارنامه مالیاتی توسط مشاور مالیاتی

یکی از مهم ترین زمینه های استفاده از مشاوره مالیاتی مشهد هنگام تهیه اظهارنامه مالیاتی و گزارشات فصلی است. اگر تهیه اظهارنامه مالیاتی و گزارشات فصلی بدون تخصص و دقت انجام شود شما و مجموعه شما دچار جرائم سنگینی خواهید شد. در این زمینه نکاتی وجود دارد که تنها با تبحر می توان آن ها را به کار برد و از پرداخت مالیات بیش از حد جلوگیر نمود و متحمل جریمه نشد، لذا استفاده از تخصص مشاورین امور مالیاتی درست ترین و حرفه ای ترین کار است. جهت انجام این کار تنها کافی است با مجموعه پیشرو حساب تماس گرفته و درخواست خود را مطرح نمایید.

فواید استفاده از مشاوره مالی و مالیاتی

از جمله فوایدی که بهره مندی از مشاوره مالیاتی برای صاحبان محترم مشاغل خواهد داشت، می توانیم به این نکته اشاره داشته باشیم که در دنیای پر رقابت امروز به هر میزانی که شما از اطلاعات کاملتر و صحیح تر برخوردار باشید، می توانید با اطمینان خاطر بیشتری به فعالیت بپردازید و در امور مختلف مربوط به کسب و کار خود، با درایت و دقت بیشتری عمل کنید. مشاوره مالیاتی مشهد به شما این فرصت را می دهد تا اطلاعات صحیح و قابل اعتماد را از کسانی که در این حوزه دارای تجربه، سابقه و دانش کافی هستند، دریافت کنید و مورد استفاده قرار بدهید.

همانطور که مطلع هستید و در این مطلب خواندید مهمترین مزیت استفاده از مشاوره مالیاتی، بالا بردن سطح آگاهی اشخاص در مورد قوانین مالیاتی و جدید ترین بخشنامه ها در این زمینه است. آشنایی با این روند می تواند از خسارت های زیادی جلوگیری کند و شما را در رسیدن به اهدافتان یاری رساند. باید خاطر نشان شویم که شرکت پیشرو حساب عصر در زمینه مشاوره مالیاتی مشهد برای هر یک از کسب و کار ها پیشنهاداتی متناسب با شرایط، ویژگی و نیازمندی های آنها ارائه خواهد داد تا بتوان با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان مصرفی شما را به اهداف دلخواهتان برسانیم. برنامه ریزی برای این کار بسیار تخصصی و نیازمند صرف زمان کافی را می طلبد که ما با در اختیار داشتن کادری حرفه ای شما را در رسیدن به برنامه ریزی دقیق مالیاتی همراهی خواهیم کرد.

[ مطالعه بیشتر: قوانین مالیاتی موبایل فروشی ها ]

اظهارنامه مالیاتی و مشاور

پر کردن اظهارنامه مالیاتی همیشه یکی از سخت ترین و پر چالش ترین امور سالانه شرکت ها و مجموعه هایی که است که فعالیت اقتصادی انجام می دهند. همانطور که همگان در جریان قوانین اظهارنامه مالیاتی هستند، در صورت بروز هر گونه مشکل در اظهارنامه مالیاتی مجموعه متحمل مجازات خواهد شد و باید هزینه زیادی به این منظور پرداخت شود. همین موضوع اهمیت استفاده از مشاور در امور مالیاتی را بیان می دارد. شما با استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی مشهد می توانید اظهارنامه مالیاتی خود را تنظیم نمایید و از بروز هزاران مورد جریمه و مالیات غیرضروری جلوگیری کنید. در واقع استفاده از مشاوره مالیاتی مشهد نوعی سرمایه گذاری به جهت جلوگیری از هزینه های چند برابری و اضافی است.

اظهارنامه مالیاتی آنلاین

اظهارنامه و مشاور مالیاتی

منظور از اظهارنامه مالیاتی آنلاین، گزارش مالی سالانه فعالان اقتصادی است که با هدف افزایش شفافیت اقتصادی به صورت طبقه بندی شده و مرتب به وزارت دارایی ارسال می شود. از سال ۱۳۹۱ سازمان امور مالیاتی فعالان اقتصادی رو موظف کرد تا کارنامه مالیاتی خود را به صورت آنلاین و از طریق سامانه این سازمان ارسال کنند. سال مالی مودیان مالیاتی از اول فروردین تا آخر اسفند در نظر گرفته می شود و تا ۳۱ تیر برای تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی خود وقت دارند. موسسه مالیاتی پیشرو حساب، در راستای صرفه جویی در وقت و هزینه مشتریان خود، اقدام به طراحی سامانه کاربری نموده است که از طریق آن می توانند میزان مالیات خود را در کمترین زمان و دقت بسیار بالا محاسبه کنند. این پنل محاسبه آنلاین می توانید در نحوه محاسبه و ارسال اظهارنامه مالیاتی به مودیان مالیاتی کمک شایانی کند. برای ثبت نام و دسترسی به این پنل می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

[مطالعه بیشتر: پنل محاسبه آنلاین مالیات براساس اسناد به روز سازمان امور مالیاتی]

دریافت اطلاعات مالیاتی به روز

دریافت اطلاعات به روز با مشاوره مالیاتی

در صورتی که از خدمات مشاوره مالیاتی مشهد استفاده نمایید همواره اطلاعات به روزی از قوانین مربوط به کسب و کار ها، قوانین مربوط به مالیات و قوانین مربوط به اقتصاد خواهید داشت و با توجه به اینکه تصمیم‌گیری در زمینه مالیات نیاز به اطلاعات به روز و کافی پیرامون قوانین مالیات های مستقیم، قوانین مالیات بر ارزش افزوده، قوانین تجارت قوانین بیمه تامین اجتماعی، قوانین بودجه و … دارد لذا می بایست از فردی که در همه زمینه های نام برده شده تخصص دارد مشاوره گرفت تا کمتری ریسک شامل حال موسسه، شرکت و یا مجموعه شما شود.

انواع روش های استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی

برای بهره مندی از خدمات مشاوره مالیاتی مشهد به چند روش می توانید اقدام کنید. با مطالعه این روش ها بسته به شرایط و نیازهای مجموعه خود می توانید به دلخواه یک خدمت را انتخاب کنید.

انواع روش های مشاوره مالیاتی

روش اول

روش اول روشی است که در آن از خدمات مشاوره مالیاتی مستمر استفاده می کنید. برای بهره مندی از این روش، قراردادی میان شرکت متقاضی و موسسه پیشرو حساب عصر پویا منعقد می شود که بر طبق آن کارشناسان مربوطه به صورت مستمر ( تعداد دفعات در هر ماه و یا فصل و یا سال باید در قرارداد ذکر شود.) به بررسی اسناد و مدارک مجموعه شما خواهند پرداخت و با نظارت به سوالات شما پاسخ خواهند گفت.

روش دوم

استفاده از روش موردی، در صورتی که در امور مالیاتی خود دچار مشکل شده باشید و یا قبل از ارسال اظهارنامه های خود نیاز به مشورت داشته باشید از این روش استفاده خواهید کرد.

روش سوم

ارائه خدمات شرکت مالیاتی در مشهد

در این روش شرکت پیشرو حساب و شرکت متقاضی بر سر تمامی قرارداد های یک و یا چند بخش مالی، قرارداد تنظیم می کنند و بر طبق آن مشاور ثبت و نظارت بخش های مربوط به خود را به انجام می رساند. به عنوان مثال بر طبق قرارداد مشاور بر تمامی قرارداد های بیمه ای نظارت می کند.

شباهت و تفاوت‌ بین مشاوره مالیاتی و مالی

مشاور مالی و مشاور مالیاتی مشهد هر دو در پی یک هدف معین می باشند. هر دو تلاش برای کاهش هزینه ها و سودآوری بالا برای شرکت ها هستند. تفاوت آنها در این است که مشاور مالی به مسائل حسابداری و اقتصادی مسلط است و کسب و کارها را در تصمیمات مهم مالی کمک می کند در حالیکه مشاوره مالیاتی افزون بر داشتن علم حسابداری نسبت به امور قضایی و مالیاتی آگاهی کامل داشته و سبب حل مشکلات مالیاتی می‌شود.

مشاوره مالیاتی مشهد چه فعالیت های را انجام می‌دهد؟

روال کاری مشاور مالیاتی در مشهد

 • انجام صفر تا صد امور حسابداری.
 • تهیه و تنظیم لیست بیمه و اطلاعات کارکنان به صورت ماهانه در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می‌دهد.
 • تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی.
 • تنظیم و تحریر دفاتر قانونی

اگر شرکتی نتواند قبل از پایان سال پلمپ دفاتر قانونی از جمله دفتر کل و دفتر روزنامه را انجام دهد سازمان امور مالیاتی از قبول آن امتناع کرده و مالیات را برای آن شرکت به صورت علی الراس محسابه می‌کند با استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی مشهد پیشرو حساب عصر پویا این نگرانی را بما بسپارید.

یک مشاوره مالیاتی چه روال کاری دارد؟

 • بررسی دقیق سیستم مالی صاحبان کسب و کار
 • ارائه پیشنهادات در جهت حل مسائل پس از ارزیابی نقاط قوت و ضعف صاحبان کسب و کار
 • بررسی سوابق مالیاتی کسب و کار و مطالعه پرونده های مالیات بر ارزش افزوده و ارائه پیشنهادات و انتقادات جهت رفع مشکلات مالیاتی

مزایای دریافت مشاوره مالیاتی مشهد از شرکت پیشرو حساب عصر پویا

مزایا استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی شرکت پیشرو حساب

 • ارائه مشاور مالیات به صورت تخصصی
 • ارائه راهکارهای مختلف برای حل موارد مالیاتی
 • رسیدگی دقیق به پرونده های مالیاتی
 • افزایش آگاهی نسبت به قوانین مالیاتی

سخن پایانی

ما در این گفتار به بررسی تعریف مشاوره مالیاتی، انواع روش های آن، خدمات مشاوره مالیاتی در مشهد شرکت پیشرو حساب، نکات مهم در استخدام و فواید بهره بردن از خدمات مشاوره مالیاتی برای کسب و کار پرداختیم. اگر شما هم برای مشاوره مالیاتی در مشهد به راهنمایی نیاز دارید، می توانید با کارشناسان مالیاتی خبره ما تماس برقرار کنید تا از بهترین مشاوره مالیاتی در زمینه کاری خود بهره­­ ­مند شوید.

بنا به دلایلی که شرکت ها به هر صورت هزینه هایی را در نهایت در طول سال خواهند داشت، در نتیجه باید کلیه تکالیف مالیاتی را همچون دیگر شرکت ها انجام دهند مانند: لیست مالیات های حقوقی _ مالیات بر اجاره بها لوازم و دیگر موارد _  ارسال تمام اظهار نامه های لازم _ لیست خرید و فروش های فصلی

بعد از بررسی کامل موارد لازم یا همان پرونده های تکمیل شده شرکت، نتیجه آن رسیدگی توسط ممیز مالیاتی یا مورد قبول و تایید خواهد بود و بر روی آن رسیدگی های لازم انجام می گیرد و یا نتیجه غیر قابل رسیدگی خواهد بود و مردود خواهد شد که در این صورت به هیات بند ۳ ارجاع خواهد شد.

برای ارسال این لیست مالیاتی نهایتا ۳۰ روز زمان در اختیار شرکت ها خواهد بود.

بدین منظور باید به سایت مشخص شده، که همان وب سایت ارزش افزوده می باشد وارد شده و نسبت به صدور گواهی نامه درخواست نمایید، که بعد از گذشت زمان لازم، این گواهی از طریق پست برای شرکت مذکور ارسال خواهد شد.

 • دفاتر ارایه شده به گونه ای از پلمپ خارج شده باشد و یا فاقد یک یا چند برگ باشد.
 • تاریخ ثبت موارد نسبت به وقوع آنها به صورت غلط وارد شده باشد.
 • عدم ارایه درست و دقیق دفاتر پلمپ شده و نانوشته.

تمامی شرکت ها بعد از اتمام هر سال مالی نهایتا ۴ ماه برای ارسال این اظهارنامه زمان دارند. 

این شرکت ها فقط از مالیات بر عملکرد که همان مالیات بر درآمد در پایان سال می باشد، معاف هستند و در موارد دیگر هیچ معافیتی شامل آنها نمی شود و باید طبق قوانین وزارت دارایی نسبت به پرداخت آنها اقدام نمایند. معافیت مالیاتی بر عملکرد شرکت های دانش بنیان فقط شامل سود بدست آمده آنها از فروش محصولات دانش بنیانی می باشد و مابقی موارد مشمول قوانین مالیاتی کشور می شود.

مشاوره مالیاتی مشهد

این موارد و قوانین نیز بین تمامی بنگاه های اقتصادی اعم از دانش بنیان و غیر از آن به صورت مشترک عمل می کند. برای وصول این موارد شرکت ها در ازای فروش خدمات و کالاهای خود باید معادل ۹ درصد بر ارزش این خدمات یا کالا ها، اضافه و دریافت نمایند و در زمان های مشخص شده توسط قانون گذار، خلاصه گزارش ها و قبوض مالیاتی که ۶ درصد آن سهم مالیات بر ارزش افزوده و ۳ درصد نیز سهم عوارض شهرداری است را به سازمان ارزش افزوده ناحیه خود ارایه کنند. مهلت ارسال این مدارک در دوره بهار تا ۱۵ تیر، در دوره تابستان ۱۵ مهر، در دوره پاییز تا ۱۵ دی و در دوره ی زمستان ۱۵ فروردین می باشد.

زمان ثبت نام برای سامانه ارزش افزوده در ابتدای راه اندازی شرکت می باشد و باید در ابتدای پروژه قرار بگیرد. برای ثبت نام به سایت اینترنتی سامانه و نظام مالیاتی ( سامانه یکپارچه مالیات بر ارزش افزوده) رفته و با مطالعه کامل قوانین مقررات و دستورالعمل های مشخص شده اقدام به ثبت نام در صورت مشمول قوانین بودن می نماییم و برای دریافت کد رهگیری اقدامات لازم و مدارک لازم را ارايه می کنید.

مشاوره مالیاتی مشهد

بعد از ثبت در سایت مذکور، برای مودیان نامه ای مبنی بر دریافت، کد رهگیری و نام کاربری و رمز عبور ارسال خواهد شد و بعد از آن باید برای وارد کردن این رمز ها و اعلام آنها به سایت دوباره مراجعه فرمایید و با درج کامل اطلاعات بنگاه اقتصادی خود در بخش ثبت نام سامانه عمل کنید.

این موارد برای انواع بنگاه های اقتصادی اعم از دانش بنیان و غیر دانش بنیان به طور مشترک اعمال می شود. قابل ذکر است که برای ارزش افزوده بحث مفاصا حساب مهم نیست و این بحث در مورد پرونده مالیاتی شرکت ها از جمله مالیات های عملکردی – تکلیف و حقوق صدق می کند. بدین منظور باید گزارش های مربوط به بدهی یا عدم بدهی انجام گیرد اما باید توجه داشته باشید که این پروسه حداقل ۲ الی ۳ ماه طول خواهد کشید. این پروسه ابتدا با درخواست شرکت مذکور به حوزه مالیاتی مشخص شده شروع خواهد شد و بعد از آن ممیز مالیاتی مشخص شده آن شرکت، اقدام به بررسی تمام پرونده های مالیاتی از ابتدای تاسیس آن شرکت تا آخرین سالی که شرکت نسبت به اظهار نامه های مالیاتی اقدام کرده اند، می پردازند. در ادامه این روند اگر شرکت مذکور نسبت به موردی اعتراض داشته باشد باید کلیه قبوض پراداختی مالیاتی خود را به همراه مدارک لازم به ممیز مالیاتی، جهت رفع مشکل به وجود آمده، ارایه دهند.