پیشرو حساب...آرامش و توسعه کسب و کار شما

  1. Home
  2. »
  3. مقالات
  4. »
  5. وکیل مالیاتی

وکیل مالیاتی

وکیل مالیاتی مشهد

علم به قوانین، آیین نامه ها و بخش نامه های مالیاتی، تخصصی شده است که برای یادگیری و احاطه به آن، زمان زیادی نیاز است. مدیران سازمان یا شرکت ها یا کسب و کار های کوچک تر در مشهد، از آن جهت که با مسائل و مشکلات زیادی رو به رو هستند، شاید زمان کافی برای پرداختن به مسائل مالیاتی را نداشته باشند. برخورداری از یک وکیل مالیاتی مشهد علاوه بر آنکه کسب و کارهای این شهر را از هزینه های اضافی و جرایم مالیاتی معاف می کند، همواره در دسترس آنها است که در هنگام مشکلات احتمالی مالیاتی در کوتاه ترین زمان ممکن بر طرف شوند.
هر چه به گوش شنیده ای، ما به چشم دیده ایم. تخصص و تجربه ای که وکلا مالیاتی در امور مالیاتی به همراه دارند قطعا بیشتر و راه گشا تر از فعالان دیگر اقتصادی خواهد بود. مجموعه پیشرو حساب عصر پویا فعال در حوزه موسسه های مالیاتی با سابقه درخشان در ارائه خدمات مشاوره مالیاتی و مشاوره مالی، می تواند به عنوان وکیل مالیاتی در مشهد برای کسب و کار شما اقدام کند. برای آشنایی بیشتر با خدمات مالیاتی مجموعه پیشرو حساب می توانید مقاله زیر را مطالعه فرمایید و یا تماس بگیرید.

 

وکیل مالیاتی | پیشرو حساب عصر پویا

امور مالیاتی به عنوان بخش مهمی از فعالیت های مالی تمام اشخاص حقیقی و حقوقی بشمار می رود. چگونگی انجام و رسیدگی به امور مالیاتی از حساسیت بالایی برخوردار است و در صورت رخ دادن یک اشتباه کوچک، مشکلات و جریمه های سنگینی را به دنبال خواهد داشت. عقلانی ترین تصمیمی که تمام مدیران کسب و کارهای شهر مشهد در مواجه با مسائل مالیاتی اتخاذ می کنند، استخدام و استفاده از تخصص وکیل مالیاتی مشهد در این زمینه است. وکیل مالیاتی با در اختیار داشتن دانش مربوط به مسائل و امور مالیاتی و چگونگی رسیدگی به این مسائل، به راحتی شما را در این مسیر یاری خواهند کرد.

وکیل مالیاتی کیست و چگونه عمل می کند ؟

به اشخاصی که در زمینه های امور مالی، حسابداری و همچنین مباحث حقوقی و مالیاتی تخصص دارند، وکیل مالیاتی گفته می شود. تجربه کاری فراوان وکلاء مالیاتی همراه با علم و آگاهی ایشان راه گشای مسائل مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی خواهد بود. از ویژگی های برجسته دیگری که هر وکیل مالیاتی مشهد باید از آنها برخوردار باشد می توان به این موارد اشاره کرد:
داشتن مدرک تحصیلی در یکی از رشته های حقوق یا اقتصاد، تسلط جامع بر قوانین مالیاتی و تبصره و بخشنامه های مربوط و چگونگی استفاده از آنها، آشنایی با فن بیان و فنون مذاکره، مطالعه مرتب به صورت روزانه پیرامون قوانین برای افزایش قدرت دفاع از موکل، حضور منظم و روزانه در اداره های ذی ربط مثل دارایی، بروز بودن و بروز رسانی سوابق کاری، داشتن ارتباط در چهارچوب قانون با تمامی حوزه های مالیاتی، داشتن تسلط برای کوتاه کردن مسیر پرونده های در حال پیگیری و در پایان داشتن اطالاعات کافی در بحث بیمه تامین اجتماعی.
وکلای مالیاتی به طور کلی وظایف خود را براساس دو روش کلی برای مودیان مالیاتی خود به انجام می رسانند. روش نخست پشتیبانی مالیاتی است که وکیل به طور دقیق و منظم بر امور مالی شرکت یا شخص مذکور نظارت می کند. اموری مانند: ایجاد صورت های مالی صحیح، نظارت بر قرار داد ها و عقد آنها، بررسی کامل صورت حساب ها، پرداختی ها و موارد دیگر. روش دوم به صورت دادرسی مالیاتی انجام می پذیرد و وکیل، با در دست گرفتن پرونده ها یا اظهارنامه ها مالیاتی به حل و فصل مشکلات می پردازد.

وکیل مالیاتی چگونه عمل می کند

وظایف وکلای مالیاتی و انواع آن

وکیل مالیاتی در مشهد به سه صورت معمول، با اشخاص متقاضی به همکاری می پردازند. شکل اول به صورت قراردادی است که اشخاص به صورت انحصاری، وکیل مناسب برای خود انتخاب می نمایند. شکل دوم معاضدتی نام دارد، و به علت عدم توانایی مالی شخص، با توجه به قوانین موجود در اصل ۳۵ قانون اساسی و ماده۴۴ قانون وکالت، وکیل اختیار خواهند کرد. در شکل آخر که تسخیری می نامند، فرد به علت نوع جرم اگر وکیل نداشته باشد، از طرف دادگاه تعیین وکیل صورت خواهد گرفت.
وظایف وکیل مالیاتی مشهد گستره وسیعی خواهد داشت که برای آشنایی بیشتر به مهمترین وظیفه های محول شده اشاره می کنیم. مهمترین وظایف وکیل مالیاتی برای اشخاص حقوقی از این قرار است: کامل کردن اظهار نامه های مالیاتی به طور سالانه و ارسال در موعد مقرر، پلمپ دفاتر قانونی شرکت ها در چهاچوب قانونی و تحریر آن، ثبت نام برای گواهی مالیات ارزش افزوده و تمدید آنها برای دوره های ۶ ماهه و یک ساله، تشکیل پرونده های مالیاتی گوناگون و درخواست کد اقتصادی لازم.
اشخاص حقیقی به علل مختلف با بیشترین مشکلات مالیاتی رو به رو هستند و مسائلی همچون: پلمپ دفاتر، تکمیل اظهارنامه مالیاتی، تعیین تکلیف پرونده های بدهی مالیاتی، ارائه مشاوره تخصصی پیرامون وکالت دعاوی در خصوص مالیات ارزش افزوده، مشاوره در بحث پاداش ها و بخشودگی ها، شکایت در زمان درست نسبت به تصمیمات قطعی هیئت های بدوی و تجدید نظر از جمله مهمترین مواردی است که افراد نیاز به مشورت و سپردن آنها به یک وکیل مالیاتی با تجربه را خواهند داشت.

وظایف وکیل مالیاتی چیست

اهمیت داشتن وکیل مالیاتی

قوانین و بخشنامه های مالیاتی آنچنان پیچیده و درهم تنیده شده است که در بیشتر موارد فقط متخصصین از پس حل این مشکلات بر خواهند آمد و البته حساسیت این امور نیز اهمیت موضوع را پر رنگ تر جلوه خواهد کرد. درک یکپارچگی مسائل، با دید دقیق و منظم وکیل مالیاتی مشهد حاصل می شود و این اشخاص متخصص با نگرشی صحیحی که به امور مالیاتی دارد خواهند توانست تمام مواردی که در گذشته اتفاق افتاده و در آینده با آنها مواجه خواهید شد را، در کنار هم آورده و بهترین مشاوره را ارائه دهند تا تصمیمی نهایی به درستی اتخاذ شود.

دلیل اهمیت وکیل مالیاتی چیست

دلیل اصلی مراجعه به وکیل مالیاتی

بعضی از اشخاص برای کم کردن هزینه های مالی خود، اقدام به انجام امور مالیاتی به صورت شخصی می کنند. اما مشاهدات و تحقیقات نشان داده که سپردن انجام این امور به وکیل مالیاتی می تواند بسیار به صرفه تر و عقلانی تر باشد. از آن جهت که افراد غیر متخصص به اندازه کافی، از قوانین و تبصره های موجود آگاهی ندارند و در بیشتر مواقع با اتخاذ تصمیمات غلط، به بالا بردن مالیات و جریمه های بعد از آن دامن می زنند.

سخن پایانی

در این گفتار سعی ما بر بازگو کردن مواردی بود که به آشنایی شما از وظایف و چگونگی انجام امور مالیاتی، توسط وکلا مالیاتی انجامد. در همین راستا شرکت پیشرو حساب عصر پویا با در اختیار داشتن کادر مجرب و متعهد، آمادگی همکاری در تمام زمینه های مالی و حسابداری را دارد. در زمینه امور مالیاتی نیز این شرکت با پیشینه درخشان آماده همکاری است و بهترین وکیل مالیاتی مشهد را به شما معرفی خواهد کرد.

فرم درخواست مشاوره

خدمات ما

🔸خدمات مدیریتی

🔸 خدمات مالیاتی

🔸 خدمات حسابرسی

🔸 انجام اظهارنامه مالیاتی

🔸 خدمات حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید