پیشرو حساب...آرامش و توسعه کسب و کار شما

  1. Home
  2. »
  3. مقالات
  4. »
  5. خدمات موسسه های مالیاتی

خدمات موسسه های مالیاتی

از جمله خدمات موسسه های مالیاتی،اخذ و دریافت مالیات از اشخاص حقیقی (فرد انسانی) و حقوقی (سازمان ها، موسسات و گروه هایی که وجود طبیعی ندارند و به فعالیت مشغولند) یکی از منابع اصلی کسب درآمد برای دولت هاست، که سبب می گردد اقتصاد داخلی آن ها تنها به منابع طبیعی مانند نفت متکی نباشد؛ اما همانقدر که این موضوع برای هر کشور حایز اهمیت می باشد، نحوه، زمان و شیوه پرداخت صحیح بدهی های مالیاتی برای هر فرد، موسسه، اداره و سایر ارگان های مشمول به پرداخت مالیات نیز مهم و حیاتی می باشد. چرا که گاها به دلیل عدم اطلاعات کافی، مشغله کاری بالا و سهل انگاری در رسیدگی به امور مالیاتی، مشکلات قضایی و ضرر های مالی هنگفتی متوجه واحد مربوطه می گردد. بنابراین شاید بهترین راه بهره جویی از خدمات موسسه های مالیاتی جهت صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد.

شرکت پیشرو حساب عصر پویا به عنوان یکی از شناخته شده ترین موسسه های مالیاتی در مشهد، با تکیه بر تجربه، تیمی مجرب و متخصص با استفاده انواع خدمات مالیاتی سعی در رفع نیاز های مالی مشترکین خود دارد. در ادامه این نوشتار به بررسی انواع خدمات شرکت های مالیاتی خواهیم پرداخت، و تعدادی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد.

انواع خدمات موسسه های مالیاتی

شرکت ها و موسسات مربوطه به امور مالیاتی با آشنایی به قوانین و لوایح جدید تصویب شده، تجربه، نیروی متعهد و متخصص، ارایه دهنده خدمات مالی مورد نیاز اشخاص و شرکت ها به شرح زیر می باشند:

  • تهیه و تنظیم اظهارنامه مربوط به عملکرد دوره مالی
  • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده
  • سامان دهی به لیست مالیات حقوق پرسنل
  • تنظیم اظهارنامه مالیاتی و یا صورت معاملات فصلی

انواع خدمات موسسه های مالیاتی-پیشروحساب

اظهارنامه مربوط به عملکرد دوره مالی

یکی از مهمترین خدمات موسسه های مالیاتی ، تنظیم اظهارنامه مربوط به عملکرد دوره مالی مودیان مالیاتی است. طبق ماده بیست و پنج و یازده قانون مالیات مستقیم (مالیاتی که به شخص، دارایی و ارث تعلق می گیرد)، تمامی اشخاص حقیقی که شغل و درآمد مستقلی دارند و همه شرکت ها و اشخاص حقوقی موظف اند، بعد از محسابه و بررسی میزان سود و زیان کسب و کار خود، ۲۵ درصد از سود را در موعد مقرر به پرداخت مالیات اختصاص دهند.

 اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده از خدمات موسسه های مالیاتی

مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات مصرف کننده کالا، به مبلغی که شرکت ها و ادارات موظفند مازاد بر هزینه کالا و خدمات از مصرف کننده دریافت و به امور مالیاتی پرداخت کنند اطلاق می گردد. مالیات بر ارزش افزوده سالانه به صورت درصدی معین از سوی سازمان امور مالیاتی مشخص و به صاحبین کسب و کار اعلام می گردد که آن ها موظف اند در دو بخش مالیات و عوارض به دولت پرداخت نمایند. اظهار نامه مربوط به مالیات بر ارزش افزوده هر فصل در دو بخش جداگانه تحت عنوان مالیات دریافتی و پرداختی تهیه و تنظیم می گردد. این اظهارنامه نیز از مهمترین خدمات موسسه های مالیاتی به شمار می رود.

 

مالیات بر ارزش افزوده | پیشرو حساب عصر پویا

 لیست مالیات حقوق پرسنل از خدمات موسسه های مالیاتی

هر فردی که با هر سمتی در هر ارگان شخصی یا دولتی مشغول به کار بوده و از حقوق، مزایا و بیمه تامین اجتماعی برخوردار می باشد، موظف است هر ماه درصدی از حقوق دریافتی خود را به عنوان مالیات حقوق پرداخت نماید. میزان مالیات حقوق پرسنل رقم ثابتی نمی باشد و هر ساله طی بخش نامه هایی به کارفرمایان ابلاغ می گردد و آن ها موظفند تا این مبلغ را از حقوق پرسنل خود کسر نموده و به حساب وزارت خانه واریز نمایند.

 

مالیات بر حقوق پرسنل | پیشروحساب

تنظیم صورت معامله های فصلی

یکی دیگر از مهمترین خدمات موسسه های مالیاتی تنظیم صورت معامله های فصلی می باشد، که هر شرکتی اعم از اینکه خصوصی باشد یا دولتی وظیفه دارد شرح معامله ها و فعالیت های ماهانه خود را ماهانه به صورت کاغذی و یا الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی تسلیم نماید. حال اگر در ارسال این مدارک تاخیر بوجود آید، ۱۰ درصد از سود معامله مذکور را باید بعنوان جریمه متحمل شوند و اگر از شماره اقتصادی و یا کارت اقتصادی افراد دیگر استفاده کنند این مبلغ به ۲۰ درصد افزایش پیدا می کند.

سخن پایانی
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در حوزه خدمات موسسه های مالیاتی می توانید با مشاوران ما در موسسه مالیاتی پیشرو حساب عصر پویا تماس برقرار کنید.

خدمات موسسه های مالیاتی

فرم درخواست مشاوره

خدمات ما

🔸خدمات مدیریتی

🔸 خدمات مالیاتی

🔸 خدمات حسابرسی

🔸 انجام اظهارنامه مالیاتی

🔸 خدمات حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید